



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.81 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 34 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1.3 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| Input Bias Current | 25 fA |
| Nominal Supply Current | 550 µA |
| Output Current per Channel | 34 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 350 µV |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 122.92 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 73 dB |
| Input Voltage Noise Density | 22 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 550 µA |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 83 dB |
Stock: 195
Distributors
pcbx
Unit Price$20.18830
Ext.Price$20.18830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $20.18830 | $20.18830 |
| 10 | $16.35823 | $163.58230 |
| 25 | $14.99461 | $374.86525 |
| 50 | $14.58747 | $729.37350 |
| 100 | $14.19139 | $1419.13900 |
| 300 | $13.80606 | $4141.81800 |
| 500 | $13.43120 | $6715.60000 |
| 1000 | $13.06674 | $13066.74000 |
